Szurkolótábor
Viking (1995-2008
)
Csapatunknak filmfelvételek és fényképek tanulsága szerint már a '80-as években is akadt idegenbe utazó B-közepe, mely dobokkal és zászlókkal támogatta a kék-sárga gárdát.
A BKV első névvel is rendelkező szurkolótáborának alapító tagjai az 1994-95-ös szezonban kezdtek kijárni és ismerkedtek meg az erzsébeti Area Ultra tagjaival. Elhatározták egymás hazai mérkőzéseinek rendszeres látogatását.
1995. május 12-én a Dunaferr elleni mérkőzésen lóg kint először a sport utcai arénában a VIKING feliratú traszparens. Ekkor a tábor törzshelye a tribünnel szemben lévő állóhelyi rész volt, melyet előbb lezártak majd el is bontottak. Az első igazi túránk az osztályozónak álcázott váci elvérzésünk volt, ahol 12 Viking és Area Ultra tag lelkes szurkolása sem segítette siker útjára csapatunkat. A visszavágón nagy létszámú tábor biztatta a játékosainkat köszönhetően az erzsébeti és csepeli szurkolóknak, akikkel évekig igen szoros kapcsolatot ápoltunk.
Az ezt követő 3év sok túrát néhány jó hangulatú meccset hozott, de minimális fejlődést eredményezett a csoport életében. Fordulatot a '98-as év hozott ugyan is ekkor alakult meg a North Front nevű csoport, mely váratlan megjelenésével folyamatos fejlődést indított meg a lelátói életben. Elkészültek az első sálak rudas zászlók és koreográfiák. Melyek közül a klubszínű csíkozás, a Szigetszentmiklóson "vízre "bocsátott viking hajó és a busztáblás sálazás érdemel említést. Napvilágot látott saját fanzinunk, mely az Előre később Viking magazin néven futott és 6 számot élt meg. Ebben az időszakban vetettünk be először füstöket a nyugodt nézők legnagyobb "örömére". A közös háromnegyed évünk alatt, ha nem is volt a kapcsolatunk zökkenőmentes, de sokat fejlődött a táborunk. Váratlan távolmaradásuk egy látványos visszaesést hozott. Következett tehát ismét egy lagymatagabb időszak melyek közül kiemelkedett a dorogi túra (kiírással búcsúztattuk a pár nappal előtte elhunyt közkedvelt edzőnket (Fodor Imrét) valamint a Szentgotthárd elleni meccs, ahol eldőlt a visszajutásunk a 2. vonalba és a pécsi vizitünk. 1999. szeptemberében alakult meg a B.O.R.T. nevű társaság. Szinte valamennyi fellépésre elkísérték a csapatot, így a meg növekedett létszámnak köszönhetően ismét egy jó időszakot éltünk meg.
Sikerült ismét kivitelezni néhány koreográfiát (REAC pályán a szíve, Fehérváron címeres nagyzászló, Kecskeméten csíkozás a Nyíregyháza ellen sálazás büntetési csekkekkel) Sajnos az utóbbi kettőről nem sikerültek a képek.
Az 5. évünket is látvánnyal ünnepeltük. Ezekben az időkben rengeteg jó hangulatú meccsünk volt. Kiemelkedők ezek közül a Videoton elleni mérkőzések, a bajnokavató valamint az ezt megelőző szolnoki túra, ahol a meccs végén a pályára "tódultunk".
Kb. 2év után ez a társaság is elkopott így a tábor létszáma ismét a minimálisra csökkent. A B.O.R.t-os éra után is volt néhány jó hangulatú mérkőzés de sajnos elenyésző számban az előző időszakhoz képest. A Viking ekkor válságban volt és közel ált a megszűnéshez. Kialakul a barátság az Ultras Ikarusszal, a Kecskemét és a Maroshegy szurkolóival, ami a mai napig is tart. Fejlődés indult be a zászlók igényessége terén. Elkészült a kétoldalas selyemsálunk. Új rudasokat is alkottunk. Sokszor jelen vagyunk a válogatott meccseken (idegenben is) pl. Parma, Chorzów, Muraszombat, Kaiserslautern, Zágráb. Kint volt a drapink Boszniában és egy tagunk Belgrádban is megjelent.
2005 beköszöntével valami fajta tavaszi ébredés következett be a csoport életében. Új és visszatérő emberek lökést biztosítottak a viking hajónak. A létszám emelkedésével ismét egyre sűrűbben kerültek bevetésre füstök ,egy ill. két rudasok. A túrák hangulata is nagyban változott. Megkezdődött egy folyamat ,hogy egységessé gyúródjon a társaság, ami a szezon végére félig meddig sikerült is. Ebben az idényben kiemelt mérkőzésként kezeltük a Tatabánya elleni találkozót, nemcsak a várható vendégszurkolók érkezése ,hanem a csoport 1 évtizedes jubileuma miatt is. Ennek alkalmából koreográfiát is készítettünk. A őszi szezon ott folytatódott ahol nyáron abba maradt! A túrákon most már szinte az egész csoport képviseltette magát! Felejthetetlen hangulatú mérkőzések és utazások sora jellemezte az idényt. Minden azért nem mehet zökkenő mentessen, jött is a fekete leves csapatunkba szégyenszemre leigazoltak egy színes bőrű játékost ,akivel folyamatos súrlódásba került a csoport radikálisabb része. Ennek tetőpontja Felcsúton következett be (mely mérkőzés sajnos nem a 90 perces extázisról marad emlékezetes)mikor végleg elmérgesedett a viszony. Az ügyből kifolyólag az Ultras Ikarus elhatárolódott tőlünk ,ők megmaradnak a „politika mentes lelátónál”. Ez a döntés a két csoport baráti viszonyának megszünéséhez vezetett. A következő mérkőzésen hallatlan dolgok következtek be játékos vereti meg a szurkolót…és erről több csapat tagnak is tudomása van, ennek ellenére senki sem jelzett felénk. Ennek hatására váratlan és egyedülálló döntésre vállalkozott a csoport, ezen túl az Ifi mérkőzéseket fogja látogatni. Kiemelkedő mérkőzés a tatabányai villanyfényes találkozó melyen tüzekkel tettük felejthetetlenné a túrát. Mikor is a vezető gólunknál az egész csapat a kerítéshez rohant és együtt ünnepelt játékos és szurkoló. 2006 Január első napjaiban összeültünk és elhatároztuk ,hogy bevezetjük a tagdíjat. Ezzel megoldódik az a probléma, hogy csak 1-2 emberre hárul a látványok finanszírozása.
2006 tavasza magában hordozta a változás szelét. A klub életében is módosultak a körülmények. Eladásra került a Lehel utcai „Autóbusz”-pálya, amely az utóbbi évtizedekben az utánpótlás bázist szolgálta. A Sport utcai központi sporttelepen ezzel párhuzamosan megépültek a műfüves pályák, mely ezentúl a fiatalok fejlődését is segíteni fogja. A csoport életében azért fontos mozzanat ez mivel így elkerülhetetlenné vált a kontaktus a felnőtt csapat tagjaival. Ez egy Ifi felkészülési meccs után valósult meg mikor is néhány játékos a büfében beszélgetett, mi meg épp befelé igyekeztünk. Hamar a tárgyra tértünk és szervezésnek indult a modernkori klubunk életében először egy szurkolói ankét. Ott mindenki kinyilvánította véleményét szurkoló, edző, játékos egyaránt közös nevezőre jutottak az álláspontok. Ígéretet tettünk, hogy nem adunk hangot nézeteinknek és segíteni kívánjuk a közös munkát, hogy az egyesület minél jobban szerepeljen a bajnokságban. Ez a kompromisszum nem ment a csoport kárára, mert további fejlődés indult be, amely napjainkig töretlen. Egy nagy álom vált valóra elkészültek csoportunk első kötött sáljai. Új rudasok is készültek. Elértük, hogy a stadionban tudjuk raktározni kellékeinket. Hazai meccsekre már külön dobunk van. Elkészültek saját névre szóló mezeink is. A brigád létszáma is gyarapodott és állandósulni látszik a létszám. Szerintem jó úton vagyunk, hogy egy erős baráti társaság váljon belőlünk a mindennapi életben is. Már nem csak a lelátó az egyetlen kapcsolódási pont a tagok közt, hanem segítünk egymásnak, ahol csak tudunk.
2007 tavaszán megvalósult a csoport életében egy régi álom, hiszen a tavasz legtávolabbi helyszínére, Barcsra buszos utat szerveztünk, és a nagy távolság ellenére is vevő volt a társaság a dologra, és erre a történelminek számító útra 17-en mentünk el. A klubtól ígéretet kaptunk arra, hogy ha igény van rá, a többi idegenbeli meccsen is élvezhetjük a buszozás örömeit, ha kifizetjük az általuk biztosított busz költségeit. Reméljük élünk a felkínált lehetőséggel, és minél többször buzdítjuk kedvenceinket a helyszínen idegenben is.
2007 tele a következő említésre méltó időszak mikor is végre együtt tudott szilveszterezni a csoport.
2008 kezdetén érkezett egy levél elektronikus postafiókunkra miben az ESMTK szurkolói az Ultras’93 egyoldalúan felbontja velünk a több mint 12 éves barátságot közös kapcsolódási pont és a barátság semleges irányba való eltolódása miatt.
A VIKING HISTÓRIA FOLYTATÓDIK…
A Viking jobb oldali beállítottságú a kezdetek óta és ez a lelátón is megnyilvánul.
Nem tartjuk magunkat igazi Ultra csoportnak annak ellenére, hogy sokat utazunk.
Ellenségünk nincs és nem is keressük a konfliktust.
|